3 mīti par sānsoļiem: vīriešu un sieviešu salīdzinājums

Krāpšanas iemesli var būt daudzi, un viens no tiem var būt arī nepārliecinātība par to, ka esat bērna bioloģiskais tēvs. Mēs, būdami DNS pārbaužu laboratorijas darbinieki, katru dienu saņemam veselu virkni šādu DNS pārbaužu pieprasījumu no bērna tēva, vecāsmātes vai vecātēva, un viņu stāstus nevar noklausīties bez emocijām.

Lasi vēl: Mamma nolika savu meitu gulēt, bet pēc neilga brīža kaimiņš bāls skrēja pie mātes…

Partnera krāpšana ir lieta, kas sabotē mīlestību, kuru daudzi pāri savā starpā īsti nemaz neizjūt vai nespēj saglabāt. Kādēļ šķietami ideāli pāri noraksta savas attiecības, šādi mānot savu partneri?
Lūk, visa patiesība, ņemot vērā visizplatītākos mītus!

Pirmais partnera krāpšanas mīts: Vīrieši krāpj biežāk par sievietēm
Iespējams, ka pagātnē tā arī bija, taču neseni pētījumi, tajā skaitā arī 2015. gadā Indiānas Universitātē veiktais pētījums, pierāda pavisam ko pretēju. Patiesībā, pašlai vīrieši un sievietes šobrīd atrodas vienlīdzīgās pozīcijās: 20% pret 20%. Filozofijas doktors Kristena Mārka ir viena no zinātniecēm, kas ieguldīja laiku un darbu šī pētījuma tapšanā. Viņa apgalvo, ka sievietes pašlaik sākušas krāpt daudz vairāk par vīriešiem, vai arī vienkārši daudz biežāk atzīstas.
Zinātnieki saka, ka dabiskie instinkti un vēlme turpināt savu sugu nav galvenie neuzticības avoti. Saskaņā ar Mārkas pētījumiem, cilvēki vienkārši kļūst garlaikoti un zinātkāri. Lai arī cik ļoti jūs mīlētu savu partneri, 752. reizi, kad nodarbosieties ar viņu ar seksu, nebūt nebūs tik pat saviļņojoša, kā sekss ar nepazīstamo vīrieti bārā. Jūs izjūtat tādu kā izsmelšanos, tādēļ, ar vai bez alkohola, bet jūs dodaties pa šo bīstamo ceļu.

Kādēļ sievietes krāpj?
Saskaņā ar psiholoģes doktores Jannas Lomaskī sacīto, ir 8 galvenie iemesli, kādēļ sievietes krāpj:
trūkst tuvība un uzmanība;
atriebība par to, ka vīrietis ir krāpis;
viņas partneris seksa laikā ir egoistisks;
viņa notievēja vai veica plastisko ķirurģiju, kas liek viņai justies daudz pievilcīgākai;
viņa ir finansiāli neatkarīga;
viņai ir zems pašvērtējums, tādēļ ir nepieciešams apstiprināt savu seksualitāti no citiem partneriem;
viņa jūtas nenovērtēta;
viņai ir apnikušas šīs attiecības.

Ja sievietei ir bijušas ārlaulību saites, varētu būt nepieciešams paternitātes tests.

Otrais mīts par krāpšanu: Vīrieši, kas krāpj, vairs nemīl savas sievas

Klīniskas psiholoģe doktore Andra Broša stāsta, ka vīrieši, kas krāpj, pārsvarā tik un tā ļoti mīl savas sievas. Jūsu pirmā doma noteikti ir šāda: “Ja jau viņš tik stipri mani mīl, kādēļ viņš tā rīkojās?”

Kādēļ vīrieši krāpj savas partneres?
Tā pat, kā sievietēm, arī vīriešiem ir savas nepieciešamības: izjust to, ka viņi ir vajadzīgi, saņemt fizisku pievilcību no sievietes puses utt. Tas ir kas tāds, par ko bieži nerunā: arī vīrieši vēlas izjust mīlestību no savas partneres puses, ko ļoti bieži nemaz nesaņem vai arī jūt, ka no savas partneres to nespēs saņemt. Lai gan daudzi vīrieši mīl savu sievu un bērnus, viņi parasti dodas šajā bīstamajā ceļā, lai apmierinātu savas vajadzības.

Trešais mīts par krāpšanu: Ja partneris vienu reizi mani ir krāpis, noteikti krāps atkal
Psiholoģe doktore Diāna Kiršere apgalvo, ka tas esot vienkārši mīts: neskaitot seksa atkarīgos, parasti pāri iegūst ļoti lielu mācību no iegūtās pieredzes un briesmīgā emocionālā pārbaudījuma, kā rezultātā tiek zaudēta uzticība attiecībās.
Kā saprast to, ka partneris tiešām pieņēmis lēmumu pārtraukt savus sānsoļus? Saskaņā ar Kiršeres sacīto, šāds cilvēks izrāda ļoti lielu nožēlu, pārtrauc komunicēt ar cilvēku, ar kuru viņš jūs krāpa, izrāda uzticību un ir ar mieru doties pie ģimenes psihologa.
Ir pāris lietas, kuras attiecībās var veikt abi divi, lai izvairītos no iespējamiem sānsoļiem. Zinātnieka D.M. Basa pētījumi parāda, ka vislabākais veids, kā uzturēt labas attiecības, ir uzturēt aktīvu un pozitīvu kopdzīvi – tas ir daudz labāk nekā pasīvi agresīvā attieksme vai tieši draudi.

Pētījuma dalībmieki apstiprināja, ka, visticamākais, pat nedomātu par sānsoļiem, ja viņu partneris:

Mīlestība un rūpes – fiziski izrādīt savu pievilcību, kopīga mīlestības izrādīšana un pateicība.
Ārējā izskata uzlabošana – pieliktas pūles, cenšoties ar fitnesa, jauna apģērba vai grima (sievietēm) palīdzību uzlabot savu ārējo izskatu – tas viss palīdz uzturēt partnera uzmanību. Lai arī cik banāli tas nešķistu – tas tiešām strādā.
Sniedziet baudu savam partnerim – tā var būt neliela dāvana, jauki pavadīts vakars, papildus seksuālā uzmanība. Tam nav jābūt kaut kam ārkārtīgi svarīgam, bet šiem sīkumiem tiešām ir nozīme.

Noslēgumā
Lielākai daļai pāru, kas ir piedzīvojuši partnera krāpšanu, šis ir bijis ļoti liels lūzuma punkts. Ja viens no pāriem vēlas palikt kopā un turpināt veidot attiecības bērnu vārdā, jums tas var izdoties. Taču, lai tas tiešām notiktu, ir nepieciešams dienu no dienas ieguldīt smagu darbu, nemaz nerunājot par pacietības mēru.

avots

Pievienot komentāru